Makijaż. Konieczny? Potrzebny? Ważny?

0
81
Makijaż. Konieczny? Potrzebny? Ważny?

W dzisiejszych czasach mnóstwo kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Dlaczego tak się dzieje? Co skłania piękne, młode kobiety do malowania się? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta i jednoznaczna.

Makijaż do pracy

Makijaż do pracyW wielu zawodach makijaż jest obowiązkowy dla kobiet, które pracują na określonych stanowiskach. Przede wszystkim makijaż wymagany jest w pracy w określonych drogeriach z kosmetykami z wyższej półki. Dress code firmowy wymaga, aby kobieta miała pomalowaną twarz – rozprowadzony podkład, podkreślone szminką usta, nałożone cienie, tusz do rzęs, oraz, gdy wymaga tego stan cery – korektor zakrywający niedoskonałości. W pracy w drogeriach jest to zupełnie zrozumiałe, ponieważ konsultantka, sprzedawca, ma być wizytówką tego miejsca. Makijaż zwykle spotykany jest u większości kobiet pracujących jako stewardessy czy kelnerki. W wielu zawodach trzeba zachować elastyczność i być gotowym na pozytywne odpowiedzenie na wymagania pracodawcy. Trzeba wykazać się pewnego rodzaju otwartością.

Makijaż dla siebie

Kiedy jednak sprawdzimy zakład pracy, a konkretnie miejsce, w którym dana kobieta nie ma kontaktu z klientami i właściwie nie ma żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym, ponieważ pracuje na przykład na taśmie produkcyjnej, to okaże się, że jedne panie mają makijaż, inne nie. Dlaczego? Niektóre panie po prostu lubią się malować. Makijaż dodaje im pewności siebie, z makijażem czują się zdecydowanie lepiej niż bez niego. Niektóre panie nawet przyznają, że bez makijażu czują się tak jakby były nagie. Tak czy inaczej – popyt na kosmetyki jest ogromny. Nie ma miesiąca, by drogerie nie świętowały wysokiej sprzedaży kosmetyków. Panie chcą także podobać się swoim partnerom, czuć się w ich oczach piękne. Stąd również skłonność do upiększania siebie. Jednak najważniejsze, aby kosemtyki był dobrze dobrane do rodzaju cery. Inne będą odpowiednie dla pani o cerze suchej, a inne sprawdzą się dla cery tłustej. Jak bdać o siebie, by do końca życia mieć ładną cenę? Porady kosmetyczne znajdziemy wszędzie, a i tak najważniejsze, to znaleźć na to swój własny sposób.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here