Baterie podtynkowe – rodzaje i sposób montażu

0
273
Baterie podtynkowe - rodzaje i sposób montażu

Podtynkowe baterie to bardzo estetyczne oraz komfortowe rozwiązanie, nic więc dziwnego, że cieszą się sporym zainteresowaniem inwestorów. Montaż tego rozwiązania wymaga zakupu niezbędnych elementów, które odpowiadają za przymocowanie baterii do ściany oraz za estetykę wykonania. Elementy podtynkowe do baterii instaluje się zwykle w ścianie – to znakomite rozwiązanie we wnętrzach minimalistycznych.

Baterie podtynkowe – najważniejsze zalety

Baterie podtynkowe szybko wypierają tradycyjną armaturę, są popularne zwłaszcza we wnętrzach loftowych i industrialnych. Nowoczesne rozwiązanie pozwala na zamontowanie baterii umywalkowej dokładnie w tym miejscu, w którym chce się ją mieć. Minimalistyczny styl baterii pozwala dopasować ją niemal do każdego wnętrza. Tak zamontowana armatura jest łatwa do wyczyszczenia oraz nie zabiera miejsca na blacie lub na umywalce. Niezbędne elementy podtynkowe do baterii odpowiadają za trwałe i wytrzymałe przymocowanie kranu oraz regulatorów do wody w ścianie.

Części potrzebne do zamontowania baterii w ścianie

Na jakość i trwałość montażu baterii podtynkowych wpływają części mocujące do ściany. Zestaw elementów podtynkowych do baterii składa się zwykle z głowic, w których osadza się części naścienne, czyli zawory do regulacji wody, krany oraz słuchawka prysznicowa. Uniwersalne części pasują do większości modeli. Wyróżnia się elementy jednouchwytowe, czyli takie, które osadzone są na jednej ramie. Poszczególne elementy podtynkowe do baterii wykonane są z materiałów odpornych na działanie wody. Może być to np. mosiądz – metal niewrażliwy na korozję. Dzięki temu instalacja jest trwała i nie jest narażona na uszkodzenie.

Głowice dają możliwość dokładnej regulacji temperatury wody oraz jej ciśnienia. Rozwiązanie jest dedykowane szczególnie do łazienek z prysznicem. Prawidłowe dobranie elementów podtynkowych do baterii daje możliwość instalacji armatury w preferowanym przez inwestora miejscu, co pozwala świetnie zorganizować przestrzeń.

Baterie podtynkowe coraz częściej instalowane są w kuchniach. To wygodny sposób estetycznego wykończenia wnętrza. Baterie umieszczone na wybranej wysokości poprawiają komfort podczas korzystania ze zlewu lub z umywalki.

Armatura podtynkowa montowana jest również nad wannami. To bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia estetyczne i modne wykończenie łazienki. Elementy podtynkowe do baterii przy wannach zwykle składają się z 4 części. Umożliwia to przyłączenie regulacji do wody ciepłej i zimnej, kranu oraz słuchawki prysznicowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj