Czy żołnierze potrzebują naszej pomocy?

0
113
Czy żołnierze potrzebują naszej pomocy?

Myśląc o żołnierzach, policjantach, strażakach myślimy o bohaterskich osobach, które bronią naszych granic, nas i naszego mienia. Gdy im przydarzy się wypadek losowy pomocną dłoń wyciąga fundacja dla służb mundurowych.

Fundacja dla służb mundurowych z pomocą bohaterom

Jawią nam się jako heroiczni bohaterowi, którzy walczą z wrogiem, przestępczością lub wypadkami losowymi oraz zdarzeniami atmosferycznymi. Dla nas są ludźmi ze stali. Jednak pamiętać należy, że są to przede wszystkim ludzie, którzy są tacy sami jak my. Im także może przydarzyć się jakieś nieszczęście, im także czasami potrzebna jest pomoc osób trzecich. Ci bohaterowie w mundurach są dużo częściej narażeni na niebezpieczeństwo, oni mogą stracić zdrowie, ulec wypadkowi, stracić kogoś bliskiego, stracić mienie.

Powołana do życia fundacja dla służb mundurowych pomaga w różnych aspektach. Dla żołnierzy powracających z miejsc objętych konfliktem zbrojnym trzeba zagwarantować pomoc psychologiczną. Traumy związane z przebywaniem na terenach wojennych mogą zaburzyć normalne funkcjonowanie człowieka. Dlatego fundacja dla służb mundurowych kojarzy naszego bohatera z terapeutami i w większości przypadków na siebie bierze wynagrodzenie dla terapeuty. Podobnie rzecz się ma z policjantami, którzy brali czynny udział w trudnej sytuacji kryzysowej, gdzie było narażone ich życie. Nie można zapominać o strażakach, którzy na co dzień są obserwatorami nieszczęść ludzkich, które mają przełożenie na ich kondycję psychiczną. Fundacja dla służb mundurowych służy także pomocą rodzinom. Pomaga żonom, matkom, dzieciom, gdy wypadkowi ulega ich bliski pełniący służbę, a także traci życie podczas pełnienia obowiązków służbowych. Jeśli strażak, policjant lub żołnierz traci zdrowie w wyniku pełnionych obowiązków, to fundacja dla służb mundurowych pomaga w zorganizowaniu leczenia i opieki nad chorym i jego rodziną.

Skąd środki na pomoc?

Każda fundacja dla służb mundurowych żyje z dobroci i hojności naszych serc. Można wpłacić na jej konto jednorazowy datek, można zlecić stałe wpłaty, można przekazać 1% z naszych podatków, gdy rozliczamy nasze dochody. Niejedna fundacja dla służb mundurowych otrzymuje wsparcie finansowe od Stowarzyszeń, które są powoływane do życia przy przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, a także Spółkach Skarbu Państwa. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj