Dotacje dla bezrobotnych na rozpoczęcie działalności 2019

0
55
dotacje dla bezrobotnych

Osoby bezrobotne, które zamierzają wziąć sprawy w swoje ręce założyć działalność gospodarczą, mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony różnego rodzaju instytucji. Najpopularniejsze formy dofinansowania nowych firm to przede wszystkim dotacje z Urzędu Pracy, a także wsparcie finansowe ze strony funduszy unijnych.

Dotacje dla bezrobotnych z Urzędu Pracy 2019

dotacje dla bezrobotnychW pierwszej kolejności bezrobotni, którzy szukają środków na założenie i rozkręcenie działalności gospodarczej, mogą udać się do Urzędu Pracy. Kto może liczyć na tego rodzaju dotację? Przede wszystkim wnioskodawca musi być zarejestrowany w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna. Na dodatek musisz wykazać, że jako osoba bezrobotna stosowałeś się do wszystkich obowiązków z tego wynikających. Co to oznacza? Przede wszystkim przez ostatnie 12 miesięcy przed składaniem wniosku o dotacje nie mogłeś odmówić propozycji zatrudnienia za pośrednictwem Urzędu Pracy. Również osoby, które przez te ostanie 12 miesięcy prowadziły działalność gospodarczą, nie mogą ubiegać się od dotację z Urzędu Pracy. Jednak na jakie kwoty możemy liczyć przy takiej formie dofinansowania? Zazwyczaj w ramach dotacji z Urzędu Pracy możemy liczyć na kwotę dofinansowanie w okolicach 20 000 złotych. Dokładna kwota jaka zostanie nam przyznana uzależniona jest od specyfiki branży w jakiej chcemy działać i szczegółowych zapisów w naszym biznesplanie.

Fundusze unijne

Jednak wyżej opisana forma dofinansowanie to nie jedyna możliwość, z jakiej mogą skorzystać osoby zakładające działalność gospodarczą. Ciekawą opcją może być również dofinansowanie z funduszy unijnych. W jaki sposób uzyskać takie dofinansowanie? Podstawowe informacje na temat składania wniosków o dofinansowanie z funduszy unijnych otrzymamy choćby w Wojewódzkich Urzędach Pracy, czy też w punktach informacyjnych dotyczących Unii Europejskiej. Zazwyczaj uzyskane środki z ramach funduszy europejskich musimy wydać w ciągu roku, oczywiście na wydatki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Instytucje przyznające dotację mają prawo kontrolować sposób wydawania przyznanych nam środków. Co więcej – jeśli stwierdzą w tym zakresie nieprawidłowości, mają podstawy do cofnięcia przyznanej dotacji. Jaką kwotę możemy otrzymać w ramach dofinansowania z funduszy unijnych? Na dofinansowanie działalności gospodarczej możemy od Unii Europejskiej otrzymać nawet kwotę 40 000 złotych.

Artykuł napisany we współpracy z

pierwszadotacja

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here