Ile gram ma jeden dag?

Miary kuchenne stanowią zagwózdkę dla wielu z nas. Często zastanawiamy się nad nimi, zwłaszcza kiedy mowa o konkretnych obliczeniach, które akurat są nam potrzebne. W zasadzie każdy człowiek na pewno spotkał się w swoim życiu z pojęciem miar kuchennych – przede wszystkim na lekcjach z matematyki.

Kiedy najczęściej przeliczamy miary kuchenne?

Już sama nazwa „miary kuchenne” jasno i bezsprzecznie wskazuje nam, gdzie i kiedy miary te są nam potrzebne. Oczywiście, że w kuchni. Oczywiście przede wszystkim wtedy, kiedy gotujemy różnorodne posiłki, poczynając od standardowego omleta na śniadanie czy zwykłego obiadu, przez pichcenie przepysznych ciast, aż po wymagające i dokładne przygotowywanie wykwintnego przyjęcia bądź kolacji. Kiedy bardziej niż właśnie w tych momentach przyda nam się informacja, ile gramów mieści się w jednym dekagramie?! Sprawa jest oczywista. Jeden dekagram to dziesięć gramów i to należy zapamiętać w zasadzie na zawsze, choćby po to, by za każdym kolejnym razem nie musieć znów zastanawiać się nad tym samym problemem.

Przydatne przykłady – czyli najprostszy sposób obliczania oraz zapamiętywania.

Jak najprościej zrozumieć oraz najszybciej zapamiętać kwestię miar kuchennych? Oczywiście, że na podstawie wielorakich przykładów. Warto przyswoić sobie takie przykłady, żeby łatwiej weszły nam w głowę, co zdecydowanie wesprze nas w przyszłości podczas kolejnych przygotowań dań, potraw w naszym królestwie, czyli naszej wymarzonej kuchni! Weźmy na pierwszy rzut produkt, który praktycznie większość osób powinna posiadać w swoim domu. Mowa tu o cukrze (inaczej mówiąc tak zwana sacharoza). Jedna mała łyżeczka tego produktu waży pięć gramów. Zatem logicznym jest fakt, że dwie małe łyżeczki cukru ważą dokładnie dziesięć gramów. Ile to będzie dekagramów? Pewnie, że będzie to właśnie jeden dekagram. Proste? Jasne, nic prostszego!

Idziemy dalej. Weźmy jako kolejny przykładowy produkt spożywczy coś, co również większość ludzi na świecie regularnie posiada w szafkach kuchennych – chodzi o mąkę. Jedna duża łyżka zwykłej mąki waży około dziesięć gramów. Czyli? Ile to będzie dekagramów? Oczywista sprawa, że również jeden dekagram, tak samo jak powyżej. Gdyby mowa była o dwóch łyżkach mąki ważących dwadzieścia gramów, ilość dekagramów podalibyśmy poprawnie wskazując na dwa. Nic prostszego!

Warto zapamiętać!

Bez dwóch zdań warto zapamiętać przeliczanie miar kuchennych, gdyż ułatwi nam to nasze funkcjonowanie w kuchni. Umili, przyśpieszy i pozbawi nam stresu podczas pichcenia różnorodnych dobroci i pyszności.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]