Kalkulator kuchni na wymiar w Warszawie

0
163
Kalkulator kuchni na wymiar w Warszawie

Kuchnia to centralne miejsce domu – z pewnością niejedna osoba podzieli to zdanie. To w kuchni właśnie gotujemy dla domowników, pijemy poranną kawę czy czytamy gazetę. Żeby takim pomieszczeniem jednak była należy ją dobrze zaaranżować. Aranżacja kuchni to nie tylko wybór frontów zabudowy kuchennej czy blatu. W pierwszej kolejności liczy się ergonomia. Niemniej jednak estetyka również jest istotna. To ona odpowiada za to, że nie tylko wygodnie spędzamy tam czas, ale również przyjemnie. To od niej zależy, czy przyjemnie i miło przebywamy w kuchni

Jak wybierać meble kuchenne?

W pierwszej kolejność warto wspomnieć, że meble do kuchni można nabyć gotowe jako całościowy aneks w formie całościowego zestawu, złożyć z elementów składowych jakiegoś sieciowego sklepu meblowego lub zamówić zabudowę kuchenną na wymiar.

Pierwsza opcja sprawdzi się idealnie w przypadku kawalerek na wynajem. Przestrzeni roboczej jest albowiem bardzo mało, a jakość pozostawia wiele do życzenia. Jedyne co w tym wypadku jest na plus to cena takiej zabudowy kuchennej i szybkość dostawy oraz realizacji.

Jeśli jednak projektujemy kuchnię na własny użytek idealnym rozwiązaniem będzie druga opcja. Możemy tutaj swobodniej operować doborem szafek i kolorów czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednak nie jest pozbawiona wad. Musimy wybierać z podanych wymiarów szafek, często więc pozostaje pusta przestrzeń w kuchni. Co w niewielkiej kuchni robi dużą różnicę. Dodatkowo dobór szafek jest ograniczony, dlatego najczęściej kończy się na dobieraniu sprzętu pod szafki, zamiast szafek pod AGD. To rodzi następne komplikacje. Jakość takiej zabudowy kuchennej również jest na dość niskim poziomie. Jedyne co można tutaj wymienić jako zaletę, to cena. Choć i w tym wypadku warto się rozejrzeć, gdyż producentów mebli kuchennych na wymiar jest dużo, zatem może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele uzyskamy wymarzoną kuchnię.

Dlaczego więc warto wybrać meble kuchenne na wymiar?

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w kuchni. Meble kuchenne są perfekcyjnie dostosowane do jej rozmiaru. Producent kuchni na wymiar dopasuje nam ją co do centymetra.
Pełna swoboda w ustawieniu wszystkich elementów. Możliwość wybrania rozmiarów wszystkich zastosowanych szafek, szuflad czy półek. Jest wtedy możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakieś miejsce możemy dodać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.

Wykonanie zabudowy sprzętu AGD

Wybierając zabudowę kuchenną na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko standardowo lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można stworzyć specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której schowamy ekspres i cały kawowy zestaw. Takich możliwości jest zdecydowanie więcej. Design tych sprzętów często zaburza spójność estetyczną kuchni. Przechowując je wszystkie w zabudowie kuchennej zyskujemy lekkość, czystość linii i ujmujący minimalizm wnętrza. Dodatkowo warto podkreślić, że, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej zmagań z kurzem, który na nich się zbiera.

Meble najwyższej jakości

Meble na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam zabudowę kuchenną na wymiar bierze pod uwagę nie tylko wielkość powierzchni, ale przede wszystkim zastosowanie i funkcjonalność danych szafek czy szuflad. Decyduje się wówczas między innymi o maksymalnym obciążeniu danej szuflady, od tego następnie zależą użyte prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Meble kuchenne na wymiar to estetyka na miarę naszych oczekiwań. Bez znaczenia jest to, czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dopasowany do naszego gustu. Meble kuchenne na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Dobór frontów i korpusów jest standardowy. Dodatkowo jednak możemy decydować się na szerszy blat, co daje nam głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble do kuchni dobrać perfekcyjnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można uzyskać spójność całego domu czy mieszkania.

Z jakich materiałów meble kuchenne?

Kalkulator kuchni na wymiarPod uwagę brane są nie tylko kolory, ale i materiał. Można wybrać meble do kuchni z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Decyduje się o wykończeniu: w połysku czy w macie. Wybiera się materiał blatu kuchennego. Marmur, granit, ewentualnie drewno lub płyta MDF. W kuchniach w stylu rustykalnym na wymiar blat wykonuje się najczęściej z małych płytek ceramicznych.
I na koniec -kuchnia na wymiar to możliwość stworzenia autorskiej, niepowtarzalnej kuchni.

Cena kuchni na wymiar – od czego zależy?

Na koszt kuchni na wymiar wpływa wiele czynników, jak jakość surowców, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Ważny jest także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia służyła nam przez lata, warto zdecydować się na wytrzymałe materiały. Szczególnie nie warto oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią kuchni, tu też warto postawić na jakość. Następnie liczą się korpusy – to one podtrzymują cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie warto decydować się na najtańsze. Nikt nie chce, aby po jakimś czasie okleina zaczęła odchodzić. To jest jednak ten element, który spokojnie można wybrać ze średniej półki cenowej, bez znacznego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam kuchnia na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy zapłacić więcej, a za co niekoniecznie.

Usługi z zakresu projektowania wnętrz

Jeśli decyzja padła na meble kuchenne na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się pytanie czy zlecić czy wykonać samemu. Jeśli mamy zmysł wizualny i gotowość poświęcenia czasu, by przyswoić najważniejsze zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego projektu. W internecie jest ogrom bezpłatnych aplikacji, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają sporo ograniczeń. zlecenie projektu na pewno jest szybsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalizmie. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie obrazuje naszą zabudowę kuchenną. Dobry architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko naszą wizję estetyczną, ale również ergonomię czy metodykę meblową. Często może zaproponować rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

Jak znaleźć firmę do projektowania kuchni?

Jeśli zlecić projekt zabudowy kuchennej na wymiar to komu? Czym wyróżnia się architekt wnętrz, projektant, a dekorator. To co widać od razu, to cenowa różnica takich usług. Jednak przede wszystkim rozróżnia je zawartość i zakres. Architekt wnętrz to osoba po studiach, przedstawi nie tylko projekt wizualny, lecz zrobi również projekt wszystkich przyłączy. W zestawie znajdzie się projekt instalacji wodnej, elektrycznej czy gazowej. Projektant najpewniej nie zrobi nam rozplanowania instalacji, jednak ma on równie wielki zakres wiedzy jak chodzi o ergonomię przestrzeni. Dekorator odpowiada tylko za kwestię ułożenia mebli jako zmieszczenia ich oraz za ich estetykę. Najlepiej jest więc zdecydować się przy projekcie zabudowy kuchennej na wymiar na współpracę z architektem bądź projektantem.

Często producent kuchni na wymiar proponuje nam usługi swoich ludzi w zakresie projektu. Często wówczas cena takiej usługi jest już wliczona w całościowy koszt. Warto się dowiedzieć jaki charakter wykształcenia ma wówczas taka osoba. Nie ma co się jednak od razu zniechęcać nawet jeśli nie posiada żadnych certyfikatów. Zwykle są to jednak osoby obyte z tym tematem przez choćby staż swojej pracy.

Zasady aranżacji kuchni

Projektując samemu zabudowę kuchenną na wymiar lub korzystając z porad osób współpracujących z firmą wykonującą kuchnie na wymiar powinno się zwrócić uwagę na parę podstawowych zagadnień.

Jak usytuowana jest kuchnia na tle całego mieszkania?

Biorąc pod uwagę, że planowana jest kuchnia na wymiar w domu, który dopiero będziemy stawiać, lub w mieszkaniu, które jest do całkowitej przeróbki włącznie z wszelkimi instalacjami -warto wybrać jej lokację. Biorąc pod uwagę kierunki świata kuchnię najlepiej ustawić od strony północnej, północno-wschodniej lub północno-zachodniej. Lokalizacja kuchni blisko wejścia do domu, zmniejsza trasę jaką trzeba będzie pokonywać z zakupami. Okno zaś wychodzące na stronę wschodnią sprawi, że przy porannej kawie powita nas słońce.

Rozmiar kuchni

Jeśli zabudowa meblowa na wymiar to mała czy duża? Wszystko zależy od tego jak będzie się z niej korzystać. Jeśli w pobliżu znajduje się przestronna jadalnia, to sama powierzchnia kuchni nie musi być największa. Co innego gdy w kuchni zamierzamy umieścić stół. Wtedy pojawia się pytanie -jak duży. Czyli jak wielka jest rodzina i ile osób takowa kuchnia musi pomieścić. Pytanie czy dom ma spiżarnię, a jeśli to mieszkanie czy jest piwnica. Czy kuchnia ma być najważniejszym pomieszczeniem w domu, czy tylko miejscem do gotowania.

Kuchnia – strefy robocze

Wyróżnia się pięć stref: strefa zapasów (głównie lodówka), strefa przechowywania (szafki na naczynia), strefa mokra (zlew, zmywarka i kosz na odpady), strefa przygotowywania posiłków (przestrzeń robocza na blacie, ewentualnie wyspa) i strefa gotowania (kuchenka i piekarnik). Zasada ergonomii doradza zachowanie danej kolejności stref, względem ruchów wskazówek (dla osób praworęcznych): produkty spożywcze -naczynia, drobne AGD -mycie, sprzątanie -gotowanie pieczenie.

Jakie są popularne układy kuchenne?

Warto przyjrzeć się również najpopularniejszym układom kuchennym. Do najpopularniejszych należą: kuchnia jednorzędowa lub dwurzędowa, oraz te w kształcie liter: L, G lub U.

Podsumowanie

Warto więc decydując się na zabudowę kuchenną na wymiar zwrócić uwagę na wiele aspektów. Jest to co prawda więcej pracy, ale są to przede wszystkim dużo większe możliwości. Wybór producentów mebli kuchennych jest obecnie bardzo duży, spokojnie więc można znaleźć kogoś kto zrobi nam kuchnię na wymiar w zadowalającej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj