Odpowiednie prześcieradło dla twojego materaca

0
246
Odpowiednie prześcieradło dla twojego materaca

Wygoda snu zależy od licznych czynników, przykładowo od właściwie dobranej bielizny pościelowej. Tak samo znaczące jest również prześcieradło, do jakiego kupujący nie przykłada wagi – to błąd. Podczas snu w podobnym stopniu otula się on przecież kołdrą, co dotyka prześcieradła, a zatem przykrywający materac materiał musi gwarantować takie same przyjemne wrażenia. Jak zatem dobrać ulubione prześcieradło?

Prześcieradła 90×200 i podobne – zatem w jaki sposób dopasować wielkość?

Największe znaczenie w dopasowaniu prześcieradła ma jego wielkość. Prześcieradło musi być w głównej mierze łatwe w użytkowaniu: powinno zakrywać całą powierzchnię łóżka. Dlatego więc przed przystąpieniem do kupna warto wiedzieć, jakiej długości i szerokości jest powierzchnia materaca. klasyczny materac pojedynczego łóżka mierzy 90 cm wszerz i 200 cm długości. W oznaczeniach producenta nie pisze się jednak tak długiej notyfikacji o wymiarach, zaledwie charakteryzuje skróconą klasyfikacją. Utarło się, że te opisuje się krótko prześcieradłami 90×200.

Sprawdź na: https://ochraniacz-na-materac.pl/26-przescieradla-90×200

Prześcieradło 90×200 – z gumką ,a może bez gumki?

Nie mniej istotna kwestia to dobór wykończenia, które łączy się z funkcjonalnością oraz wygodą nakładania oraz zdejmowania prześcieradła. Nikt nie chce budzić się w pogniecionym prześcieradle, które ściągnęło się podczas snu. Tak bardzo często zdarza się z tradycyjnymi prześcieradłami, niezakończonymi za pomocą gumki. Aby do tego nie dopuścić, najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się właśnie na te ostatnie. Prześcieradła z gumką mają również tę zaletę, że nie mną się ani też nie przesuwają: raz nałożone na łóżko, pozostają na nim prawie w tej samej pozycji, dzięki czemu łóżko zawsze wygląda na dokładnie zaścielone.

Ten typ prześcieradeł nie podoba się jednakże wszystkim. Typowy konsument częściej decyduje się na klasyczne prześcieradło, które zakłada się na na wierzchnią stronę materaca, a jego rogi zaciąga pod materac. W porównaniu do prześcieradeł zakończonych gumką takie może nierzadko się przesuwać i zsuwać, ale właściwie założone nie będzie stanowić problemu. Z tego też powodu na rynku jest też coraz więcej modeli ze specjalnymi zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy może prześcieradła jersey?

Komfort prześcieradła zależy jednak w największym stopniu od tkaniny, z której zostało ono wyprodukowane. Jej tekstura musi być miła w dotyku, a poza tym delikatna i o prostej powierzchni. Najlepiej sprawdzają się prześcieradła wykonane z bawełny, a te grupuje się na kilka typów. Najpopularniejsze to prześcieradła jersey oraz prześcieradła frotte.

Jersey to dzianina niesamowicie delikatna i przyjemna w dotyku, a jednocześnie trwała i niezwykle sprężysta. Spośród pozostałych produkowanych z bawełny materiałów odznacza się gładką, równą fakturą. Nic więc zaskakującego, że prześcieradła jersey 90×200 ciągle cieszą się ogromnym popularnością.

Porównywalne do nich mogą być prześcieradła frotte, również wykonywane z bawełny. Ze względu na odmienną metodę tkania materiału, z użyciem splotu pętelkowego, mają całkowicie odmienną fakturę: niezwykle miękką ,a zwłaszcza puchatą. Z tego powodu prześcieradło frotte nie gniecie się, a także nie wymaga odprasowywania, co jest jego zasadniczą zaletą.

Prześcieradła jersey 90×200 i prześcieradła frotte 90×200 – na które się zdecydować?

Jak widać, dobór najlepszego prześcieradła 90×200 przede wszystkim wiąże się z osobistymi potrzebami. Każdy ze znajdujących się w ofertach sklepów produktów z pewnością spełni swoje zadanie. Aby jednak dobrać prześcieradło do swojego materaca, warto przemyśleć prywatne potrzeby i oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj