Wysyłka towarów w e-commerce

0
47
Wysyłka towarów w e-commerce

Wysyłka towarów w e-commerce składa się z wielu etapów i w odróżnieniu od tradycyjnej sprzedaży jest narażona na dużo większe problemy. W zwykłej sprzedaży, podchodząc do kasy i płacąc za produkty, najczęściej wkładamy wszystko do torby, mówiąc kolokwialnie, jak leci. Szczoteczka do zębów, pieczywo, czy kawa nie są i nigdy nie będą pakowane osobno. W e-sklepie jest to nie do pomyślenia. Nawet przy komplementacji wielu zamówionych towarów, dba się o to, by jeszcze czymś dodatkowym zaskoczyć kupującego. Ważne jest również samo wypełnienie paczki. Coraz częściej wymaga się, aby było ono ekologiczne. Samo nawet opakowanie, a właściwie jego estetyka również odgrywa istotną rolę. Już na pierwszy rzut oka widać, że w żaden sposób nie da się porównać tych dwóch modeli sprzedażowych.

Wysyłka towarów – kiedy się zaczyna

Dlatego też w e-commerce wysyłka towarów nie zaczyna się w momencie przekazania przesyłki kurierowi. Proces ten uruchamia się wraz ze złożonym zamówieniem. Bez względu na to, czy towar jest w domowym pomieszczeniu, czy magazynuje go zewnętrzna firma, będzie on wyglądał bardzo podobnie. Po pierwsze liczy się tutaj ergonomia pracy, która ma wpływ na wysyłkę. Zatem ważny jest dostęp do zamówionego produktu. Najlepiej, jeżeli w osobnym miejscu, znajduje się punkt, w którym można wszystkie wskazane przez zamawiającego towary zgromadzić, upewnić się, że niczego nie brakuje i przygotować odpowiednie opakowanie.

Wysyłka towarów – komplementacja

Bardzo często zwraca się uwagę na fakt, że w dużej mierze wysyłka towarów w e-commerce sprowadza się do tego, że mamy do czynienia z produktami niezbyt dużymi, o małych gabarytach. Sposób ich magazynowanie zatem nie polega na tym, że znajdują się one na najwyższych półkach, które z trudem trzeba komplementować. Przeciwnie – najczęściej wybiera się proste i praktyczne rozwiązania. Towary są łatwo dostępne, najwyżej na poziomie oczu i – ewentualnie – jedną półkę niżej. Wszystko po to, by obsługa zamówienia przebiegała sprawnie, nie była w żaden sposób utrudniana i nie wymagała dodatkowych czynności. Wbrew pozorom osobne miejsce, gdzie można na spokojnie wszystko zapakować, również ma znaczenie. Każdy doskonale wie, że od takiego miejsca pracy dużo zależy. Ma wpływ przede wszystkim na mniejszą ilość pomyłek.

Czym wypełnić przesyłkę

Zanim przesyłka zostanie dostarczona kurierowi, trzeba jeszcze ją w odpowiedni sposób wypełnić tak, żeby nic, znajduje się w środku, nie uległo zniszczeniu. Do niedawna popularne były wypełniacze bąbelkowe. Dzisiaj zdecydowanie się od nich odchodzi. Oczywiście dużo zależy od kraju, pewnej kultury, a nawet świadomości środowiskowej. Niemniej  kupujący coraz częściej zwracają uwagę i na ten element przesyłki, która jest im dostarczana.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here