Dunapack Eurobox – Lubliniec – Budowa drugiej w Polsce fabryki

0
57
Dunapack Eurobox - Lubliniec - Budowa drugiej w Polsce fabryki

Firma Dunapack Eurobox zainwestowała w Lublińcu ponad 200 milionów na budowę drugiego w Polsce (po obiekcie w Ujeździe – Przesiadłowie) zakładu produkującego opakowania z tektury falistej. Jest to największy zakład produkcyjny ze wszystkich, jakie dotychczas firma wybudowała.

Dunapack Eurobox - Lubliniec - Budowa drugiej w Polsce fabryki

Budowa była zaplanowana na 12 miesięcy. Generalny Wykonawca Inwestycji, firma SPEC BAU POLSKA, opracowała dokładny harmonogram prac budowalnych, który pozwolił jej na wywiązanie się z zadania i wybudowanie fabryki dokładnie w wymaganym terminie.

Dunapack Eurobox Packaging Lubliniec – Generalny Wykonawca SPEC BAU POLSKAWszelkie prace budowlane realizowane były od 2017 do 2018 roku. Dnia 23 sierpnia 2017 roku w Lublińcu na placu budowy przy ul. Inwestycyjnej wmurowano kamień węgielny. Od tego momentu, każdego dnia było widać, jak fabryka Eurobox nabiera kształtów.

W trakcie całego procesu budowy zdarzały się okresy, gdzie natura próbowała przeszkodzić w realizacji założonego planu. Ulewne deszcze, które trwały po kilkanaście dni, czy też bardzo mroźne zimowe dni wymuszały na Generalnym Wykonawcy Inwestycji nieustanną analizę sytuacji na placu bodowy i dostosowywanie działań do nietypowej sytuacji. Dyrektorzy, kierownicy, inżynierowie oraz wszyscy pracownicy budowlani byli w pełni zaangażowani w ten proces i wspólnymi siłami, korzystając ze zdobytego wcześniej doświadczenia, opanowywali każde przeciwności pojawiające się na budowie.

SPEC BAU POLSKA oraz firma Eurobox uwiecznili cały proces powstawiania fabryki tworząc niezapomnianą galerię fotografii, natomiast z zebranego materiału wideo, powstał film – udostępniony obecnie w internecie.

Dunapack Eurobox Packaging Lubliniec – Generalny Wykonawca SPEC BAU POLSKABudowa fabryki Eurobox to inwestycja, która znacząco wpłynęła na cały region lubliniecki, dając zatrudnienie ponad 100 osobom, z których większość pochodzi z miasta i gmin sąsiednich. Cała fabryka została zaprojektowana tak, aby móc sprostać nie tylko bieżącemu zapotrzebowaniu na swoje produkty, ale w razie wzrostu zainteresowania ze strony odbiorców, mieć możliwość zwiększenia mocy przerobowej i zatrudnienia nawet 300 pracowników.

Na koniec warto wspomnieć, że budowa fabryki Eurobox to inwestycja budowlana, która obejmowała realizację takich obiektów jak: budynek biurowy, budynek techniczny, hale magazynowo – produkcyjne. Infrastruktura drogowa wraz z kanalizacją oraz wszelkie prace ziemne wykonywane były przez firmę SPEC-BRUK, która w tej materii posiada już wieloletnie doświadczenie. Generalny Wykonawca Inwestycji zadanie wykonał kompleksowo, czyli nie tylko zrealizował budowę tych wszystkich obiektów, ale także swoim zakresem objął wykończenia i wyposażenia wnętrz zarówno tych biurowych, jak i produkcyjnych.

Budowa zakończyła się sukcesem nie tylko dla generalnego wykonawcy, ale także dla inwestora, a przede wszystkim z pożytkiem dla lokalnej społeczności.

Dunapack Eurobox Packaging Lubliniec – Generalny Wykonawca SPEC BAU POLSKA

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here