Laser i jego wszechstronne zastosowanie

0
160

Coraz więcej osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, decyduje się na przeróżne zabiegi z wykorzystaniem lasera – zarówno kosmetyczne, jak i te poważniejsze, lecznicze. I nie ma się co dziwić, bowiem współczesna medycyna i kosmetyka oferują bardzo wiele możliwości bazujących właśnie na laserze.

Laserowa korekcja wzroku

Laser i jego wszechstronne zastosowanieJedną z najbardziej znanych i popularnych opcji jest oczywiście laserowa korekcja wzroku. Każdy, kto od dłuższego czasu nosi okulary czy soczewki kontaktowe zadaje sobie pewnie co jakiś czas pytanie, jakby to było żyć bez wady wzroku, jakby to było po prostu „obudzić się i widzieć” – bez konieczności używania szkieł korekcyjnych. Współczesna medycyna oferuje takim osobom bardzo skuteczne zabiegi z wykorzystaniem lasera, pozwalające w wielu przypadkach zupełnie wyeliminować wadę i znów cieszyć się doskonałym wzrokiem. Ostrość widzenia ma ogromny wpływ na komfort naszego życia. Czy laserowa korekcja wzroku jest refundowana? Tak, dlatego laserowa korekcja wzroku NFZ staje się w dzisiejszych czasach coraz popularniejsza, zarówno wśród młodych, jak i starszych osób.

Usuwanie blizn laserem

Innym niezwykle istotnym zastosowaniem jest niewątpliwie usuwanie blizn laserem. Blizny kwalifikujące się do takiego zabiegu mogą być wielorakiego pochodzenia. Będą to chociażby blizny potrądzikowe, dla wielu osób stanowiące smutną „pamiątkę” po okresie dojrzewania, w którym zmagali się z poważnymi problemami z cerą. Innym rodzajem blizn mogą być na przykład blizny powstałe w wyniku oparzenia danej powierzchni ciała, na przykład na skutek nieszczęśliwego wypadku z wrzątkiem. Nawet gdy rany już dawno zagoiły się i nie bolą, ślad po oparzeniu nierzadko pozostaje widoczny, spędzając sen z oczu właścicielowi takiego problemu. Dzięki temu, że współczesna kosmetyka pozwala na usuwanie blizn laserem, staną się one zdecydowanie mniej widoczne. Oprócz różnego rodzaju blizn, lasera używa się też między innymi jako remedium na zmarszczki, brak jędrności czy ogólne zwiotczenie i zmęczenie skóry.

Laser frakcyjny działanie

Typem lasera używanym zazwyczaj do tego typu zabiegów jest laser frakcyjny. Podstawa jego działania jest dość prosta: laser frakcyjny emituje swoistą energię świetlną,która dociera do tkanek naszego ciała i powoduje podgrzanie wody, która się w nich znajduje. Na skutek tego powstaje coś na kształt bardzo niewielkich, drobnych urazów (tak zwanych „mikrourazów’), które w efekcie intensywnie pobudzają naszą cerę do regeneracji. Efekty są naprawdę zauważalne! Więcej informacji o zastosowaniu lasera zajdziesz na stronie internetowej https://www.fox360.net/pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj