Jak dobrać odpowiedni stanik?

0
183
Jak dobrać odpowiedni stanik?

Kupowanie biustonosza w ciemno nigdy nie jest dobrą decyzją. Na szczęście dzisiaj mamy możliwość dopasowania odpowiedniego modelu do swojej sylwetki za sprawą tabel rozmiarów, które w sposób precyzyjny określają obwód, jak również wielkość miseczki biustonosza. Dzięki temu kupowanie bielizny przez Internet jest bajecznie proste. Wystarczy do tego wyłącznie centymetr krawiecki.

Rozmiar biustonosza – jak go określić?

Zmierzenie rozmiaru swojego biustu jest naprawdę bardzo łatwe. Na samym początku musisz sprawdzić obwód pod biustem. W tym celu złap centymetr dosyć ściśle i na wydechu, a następnie odejmij od tego wyniku około 5 cm, czyli jeśli wynik wyniósł 73 cm, szukaj stanika, który będzie miał pod biustem 65 cm. Następnie zmierz obwód w biuście. Najlepiej zrobić to w staniku bez wkładek powiększających piersi. Teraz już wystarczy tylko odczytać wyniki w tabeli przypisanej dla danego sklepu i gotowe.
Pamiętaj, że wszystkie, także ekskluzywne biustonosze w miarę upływu czasu nieco się rozciągają, dlatego wybierając stanik miej na uwadze, by zapinał się on jedynie na ostatnie haftki. Kolejne przydadzą się, gdy biustonosz stanie się nieco luźniejszy w obwodzie. Teraz, gdy będziesz go zakładać, zapinaj obwód na ostatnią haftkę, pochylając się przy tym nieco do przodu. Na koniec lewą dłonią wygarnij prawą pierś spod pachy ku środkowi i ułóż ją w miseczce. To samo zrób w przypadku lewej piersi.
Pamiętaj jeszcze o sprawdzeniu kilku drobiazgów, które mają ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wygodę użytkowania stanika. To przede wszystkim kwestia fiszbin, których końcówki powinny kierować się do środka pachy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że miseczki dobrze zbierają piersi. Do tego obwód biustonosza nie powinien podchodzić do góry na plecach. To oznaka, że jest za luźny, a ramiączka są zbyt mocno podciągnięte. Sprawdź także, czy środek stanika idealnie przylega do mostka. Jeśli odstaje, również jest to oznaką zbyt szerokiego obwodu.

Jaki biustonosz będzie najlepszy?

Jak widać, rozmiar biustonosza ma ogromne znaczenie dla codziennego komfortu. Choć pozornie mogłoby się wydawać, że dobór stanika to jedynie kwestia wymiarów, w rzeczywistości jest jeszcze wiele innych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę przed jego zakupem. Warto także zainwestować nieco więcej pieniędzy w nowy biustonosz, ponieważ ekskluzywna bielizna damska posłuży nam zdecydowanie dłużej niż stanik kupiony w sieciówce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj