Mata do drapania dla kota

0
121
Mata do drapania dla kota

Każdy właściciel kota doskonale wie, że kot lubi drapać praktycznie wszędzie i w ten sposób niestety jest w stanie zniszczyć niektóre rzeczy znajdujące się w mieszkaniu. Jednak jeśli w naszym domu będzie się znajdować specjalna mata do drapania dla kota, to jest duża szansa na to, że jedynie w tym miejscu kotek będzie ścierał paznokcie. Wystarczy naszemu pupilowi pokazać do czego służy mata dla kota i dać mu czas, żeby się do niej przyzwyczaił. Oczywiście najlepiej, żeby taka mata pojawiła się w naszym mieszkaniu w tym samym czasie co kot. Jeżeli od małego przyzwyczaimy kota do niej, to zapewne nie będzie mieć w przyszłości w ogóle problemu ze zniszczonymi meblami bądź ścianami. Wystarczy jedynie na początku poświęcić trochę czasu na to, żeby przyzwyczaić kotka do korzystania z maty. Nie jest to takie trudne, ponieważ wszelkie maty dla kota zostały skonstruowane w taki sposób, że zwierzęta chętnie z nich korzystają.

Dlaczego koty drapią?

Zazwyczaj małe koty niszczą najwięcej w mieszkaniu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to jest ich naturalny odruch i tego ich nie oduczymy. Muszą ścierać swoje pazurki i czasami drapiąc coś po prostu bawią się w ten sposób. Oczywiście można pomyśleć o tym, żeby regularnie obcinać paznokcie naszemu kotu. Jednak najpierw trzeba dowiedzieć się w jaki sposób to robić, żeby nie uszkodzić żadnego nerwu.

Wbrew pozorom nie jest to takie proste, więc na początku najlepiej udać się do weterynarza z prośbą, żeby obciął paznokcie. Z czasem pewnie sami nauczymy się to robić, ale miejmy świadomość, że nie zawsze będzie to łatwe zadania. Koty raczej nie przepadają za tą czynnością i często nie są grzeczne widząc, iż mamy zamiar im obcinać ich paznokcie. Jednak można się do zachowania swojego kota przyzwyczaić i w pewnym momencie ta czynność będzie wychodzić nam znacznie lepiej.

Maty dla kota

Nawet jeżeli regularnie obcinamy kotu paznokcie, to i tak powinniśmy zainwestować w specjalne maty do drapania. Kot bowiem powinien posiadać taką rzecz w mieszkaniu. Na pewno będzie z niej często korzystać i mata będzie naprawdę jego. Drapanie w matę kot może traktować jako formę relaksu. Widać czasami, że kot zaraz po przebudzeniu udaje się do maty i leniwie się wyciąga jednocześnie drapiąc pazurkami w matę.

Koty mają naprawdę różne przyzwyczajenia, ale wiele z nich zachowuje się dokładnie tak samo. Nie ma chyba takiego kociaka, który nie polubiłby maty do drapania. Z całą pewnością w każdym kocim domu powinna się taka mata pojawić. Maty do drapania dla kota sprawią, że nie tylko zadbamy o nasze meble, ale również sprawimy przyjemność mieszkającemu z nami kotu. To właśnie powinno być dla nas najważniejsze, żeby kot czuł się dobrze w naszym mieszkaniu. W końcu zależy nam na jego dobru i chcemy, żeby czuł się dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj