Czy warto zmienić swój styl życia

0
104

Wiele z nas zbyt łatwo zniechęca się niepowodzeniami życiowymi. Dopada nas niechęć do działania, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze myślenie – chcemy za dużo osiągnąć w krótkim czasie. Każdy cel powinno się osiągać małymi krokami. Żeby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest zaplanowanie zmiany stylu życia w dłuższym okresie czasu.

1 krok

Pierwszym krokiem jest zadbanie o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to dobrodziejstwo. Nie można lekceważyć nocnego wypoczynku. Nasze konstruktywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od optymalnej liczby godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miodu na dzień dobry. Pomoże nam to usunąć szkodliwe toksyny z organizmu.

Trzeci krok – uprawiajmy jakiś sport.

Każda postać ruchu jest w cenie, czy to będą biegi, czy basen, czy jazda rowerem.

4 krok

Należy wprowadzić nawyk spożywania owoców zamiast cukierków i batoników. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego ciała niż przetworzony cukier.

Piąty krok

W porze wiosennej i letniej należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to oczywiście wpływ na lepsze samopoczucie.

6 krok

Jak najwięcej zielonego do każdego posiłku. Im więcej witamin i składników mineralnych tym lepiej dla nas. Poprawia się nasza odporność. Różne choroby dopadają nas o wiele rzadziej.

Siódmy krok

Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.

8 krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to cenna wartość, pomaga przeżyć nawet najcięższe chwile. Ma to wielkie znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słońca na zewnątrz.

Dziewiąty krok

Zawsze trzeba mieć czas dla bliskich i znajomych. Rezygnowanie ze spotkań ze względu nadmiaru pracy to bardzo niedobry sposób postępowania.

Tekst powstał przy współpracy z serwisem blogs4shops.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj