Sztuczne czy naturalne futro – wady i zalety

0
219
Sztuczne czy naturalne futro - wady i zalety

Futro było używane od wieków do produkcji odzieży, która pozwalała przetrwać paskudną, zimną pogodę. Tak się złożyło, że w pewnym momencie futro stało się wyznacznikiem wysokiego statusu społecznego, a także integralną częścią mody. Futra damskie naturalne stały się czymś więcej niż tylko odzieżą. Wokół nich rozgorzała debata, często bardzo poważny spór między zwolennikami i przeciwnikami. Obie grupy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych argumentów dla swoich tez. Przyjrzyjmy się korzyściom płynącym z zastosowania futra damskiego naturalnego w krawiectwie.

Fizyczne cechy użytkowania futra

Najczęściej naturalne futro jest o wiele przyjemniejsze w dotyku niż jego nowoczesne zamienniki. Oczywiście odczucia i wrażenia będą całkowicie indywidualne i zależne od osobistych preferencji. Również w samym użytkowaniu można odczuć wiele różnic. Przede wszystkim dotyczy to pielęgnacji futra. To, co tak wielu zwolenników futer naturalnych uważa za ich zaletę, czyli ich absolutną naturalność, jest też w pewnym sensie ich wadą. Mogą być naturalnym siedliskiem wielu zarazków i bakterii, a także wywoływać reakcję alergiczną.

Ceny futer

Jeśli zwrócić uwagę na koszty, które trzeba ponieść, aby kupić taką odzież, to z pewnością taniej jest kupić sztuczne futro. Futra damskie naturalne, ze względu na skomplikowany proces pozyskiwania skóry, jak również ograniczenia prawne w wielu krajach oraz wysokie koszty związane z hodowlą zwierząt, są droższe. Ponadto wyższe koszty produkcji takich futer wynikają z samej skóry naturalnej, która wymaga znacznie więcej uwagi i użycia wielu środków chemicznych w procesie obróbki materiału.

Korzyści z naturalnego futra

  • Bardziej odporne na zużycie. Z reguły nawet sztuczne futro, które w momencie zakupu jest nie do odróżnienia od naturalnego, traci swój urok po 2-3 sezonach. W trakcie użytkowania futra syntetyczne będą się nieuchronnie gromadzić i będą się na nich tworzyć „kłaczki”.
  • Znacznie lepiej chroni przed mrozem. Wiele kobiet zastanawia się: które futro jest cieplejsze – prawdziwe czy syntetyczne? Liczne opinie potwierdzają, że przy mrozach poniżej -5 w futrze syntetycznym jest zimno. Naturalna zapewni Ci ciepło nawet w mroźne dni.
  • Zapewnia prawidłową wymianę ciepła. Odzież wykonana z naturalnego futra oddycha, a tym samym pozwala oddychać ludzkiej skórze. Jednak materiały syntetyczne gorzej zatrzymują ciepło i powodują efekt cieplarniany.
  • Naturalny materiał. Sztuczne futro jest mniej ekologiczne, ponieważ jego okrywa składa się z włókien chemicznych, które podczas produkcji zanieczyszczają środowisko.
  • Podkreśla dobrobyt i tworzy bardziej godny szacunku wizerunek. Dobrej jakości futro naturalne jest luksusowym okryciem wierzchnim, świadczącym o szykownym guście jego właściciela. Już w Rosji carowie, caryce i bojarzy nosili futra, aby pokazać swoje znaczenie i wysoki status.

Sprawdź ofertę na https://andrzejkonopka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj