Jak wybrać kamerę do wideokonferencji?

0
61
Jak wybrać kamerę do wideokonferencji?

Wielu branżom pandemia przyniosła przede wszystkim straty, ale rynek webinarów i akcesoriów w nich niezbędnych kwitnie w najlepsze. Jednym z podstawowych sprzętów jest tutaj kamera do wideokonferencji. Jak dobrać ją do swoich potrzeb, aby z jednej strony spełniała swoje zadanie idealnie, a z drugiej nie przepłacić?

Ważne parametry kamery

Zacznijmy od tego, że nie tylko internetowe konferencje wymagają użycia kamery. Będzie ona przydatna także w czasie codziennych czynności czy pracy – szczególnie w czasach, gdy praca zdalna jest już pewną normą, a wielu pracodawców wręcz nie planuje powrotu do biur. Dobra kamera do wideokonferencji ułatwia zdalne rozmowy biznesowe i towarzyskie, a także może sprawić, że poczujemy się prawie tak, jakbyśmy widzieli się w rzeczywistości.

Minęły już czasy, kiedy rezygnowaliśmy z wideorozmów ze względu na słabe połączenie internetowe. Powoli w zapomnienie odchodzi także słabej jakości obraz. Nie trzeba bowiem dużej inwestycji, aby w prosty sposób poprawić wzrokowy odbiór czatu wideo. Warto zwrócić uwagę na rozdzielczość kamery. Wydaje się, że jakość HD to niezbędne minimum, natomiast jest to już standard.

Istotnym parametrem jest także częstotliwość odświeżania, aby uniknąć przykrych przygód z klatkowaniem obrazu. Producenci sprzętów wideo wskazują, że aby uniknąć zacinania się obrazu, częstotliwość odświeżania powinna wynosić przynajmniej 30 klatek na sekundę – a oczywiście im więcej, tym lepiej.

Kamera z wbudowanym mikrofonem

Żyjemy szybko i potrzebujemy kompleksowych rozwiązań zwiększających komfort użytkowania sprzętu, dlatego jeśli inwestujemy w kamerę, warto sprawdzić, czy ma ona wbudowany mikrofon. Być może to skłoni nas do inwestycji w lepszy sprzęt, biorąc pod uwagę oszczędność na dodatkowym mikrofonie.

Większość z nas nie potrzebuje też w tej kwestii bardzo zaawansowanych rozwiązań. Nie chcemy przecież nagrywać teledysków czy audiobooków. Jakość mikrofonów wbudowanych w kamery do wideokonferencji jest naprawdę zadowalająca.

Rozmowy internetowe będą coraz bardziej powszechne, a co za tym idzie – wzrośnie konkurencja w świecie sprzętów audio i wideo. Już teraz dzięki temu możemy kupić naprawdę dobry sprzęt w przystępnej cenie. Warto wiedzieć czego szukamy, zanim wybierzemy się na zakupy – choćby te wirtualne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here