Odbudowa chrząstki stawowej – zastrzyki

0
69

Zwyrodnieniowe zmiany w stawie kolanowym to schorzenie bardzo nieprzyjemne i może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie.

Dlaczego chrząstka stawowa jest taka ważna?

Odbudowa chrząstki stawowej – zastrzykiJaką więc funkcje w stawie kolanowym pełni chrząstka? Przede wszystkim warto zauważyć, że chrząstka ma bardzo niewielki współczynnik tarcia. Jej podstawową funkcją jest amortyzowanie stawu kolanowego. Dzięki liczne wstrząsy na jakie jest narażony nie powodują dewastacji kości. Niestety wraz z wiekiem chrząstka traci swoje zdolności regeneracyjne. Ale trzeba wiedzieć, że nie tylko wiek może odcisnąć na niej swoje piętno. Bardzo groźne są również różnego rodzaju mikrourazy. Taka sytuacja ma miejsce choćby podczas uprawiania sportu bez uprzedniego przygotowania. Przeciążenie stawów może być również znaczne kiedy biegamy nieodpowiednią techniką. Również otyłość znacznie przeciąża stawy, a co za tym idzie – ma destrukcyjny wpływ na stan chrząstki. Warto również zwrócić uwagę na to, że duży wpływ na szybsze zużywanie się chrząstki stawowej mogą mieść również różnego rodzaju choroby metaboliczne. Ale także trzeba wskazać na choroby wirusowe, czy też genetyczne.

Kwas hialuronowy na odbudowę chrząstki stawowej?

W jaki sposób można zregenerować chrząstkę stawową? Szczególnie jeden ze specyfików godny jest uwagi. A mianowicie kwas hialuronowy, który można przyjąć w formie tabletki lub też zastrzyku. Jak działa kwas hialuronowy na chrząstkę stawową? Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że kwas ten występuje naturalnie w płynie maziowym, który chrząstkę otacza. Choroba zwyrodnieniowa i różnego rodzaju uszkodzenia chrząstki zmniejszają jego stężenie. A jego znaczenie jest ogromne. Przede wszystkim zmniejsza skutki tarcia i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego stawu, poprawiając jego właściwości sprężyste.

Ubytki tej substancji uzupełnia się zastrzykami. Dzięki temu chrząstka może się szybko zregenerować, albowiem zyskuje wówczas lepsze właściwości poślizgowe. Również zmniejsza się znacznie tarcie elementów stawów. Zdecydowanie szybko również ustępują wszelkie dolegliwości bólowe. W internecie można znaleźć wiele informacji o stosowaniu tego rodzaju preparatu. Ciekawy artykuł na temat zastosowania kwasu hialuronowego w odbudowie chrząstki stawowej z pewnością pozwoli na rozwianie wszelkich wątpliwości i pozwoli zdobyć cenną wiedzę. Nie musisz zmagać się z bólem kolana. Istnieją skuteczne metody, które zdecydowanie ci pomogą.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here