Zabiegi medycyny estetycznej

0
158
Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna stała się niedawno niezwykle modnym nurtem. Coraz większe grono osób decyduje się na zlecenie danych zabiegów korygujących ich szeroko rozumianą urodę i komfort. Coraz większe zainteresowanie sprawiło, że tworzonych jest więcej klinik medycyny estetycznej, w efekcie czego ceny stają się bardziej niskie. Dzięki temu procederowi aktualnie nie tylko modelki i ludzie show biznesu mogą sobie pozwolić na estetyczne udoskonalenia. Rozmaitość takich zabiegów także jest ogromna. Są jednak takie, które bezkonkurencyjnie wybierane są najchętniej.

Mezoterapia

To wybór z najbezpieczniejszych zabiegów. Bazuje na wstrzyknięciu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych bezpośrednio w obręb skóry. Dzięki mezoterapii do wszystkich z błon skóry mogą przedrzeć się kompozycje aktywne, takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, jak również pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -bazuje na wtłaczaniu w głąb skory związków aktywnych z wykorzystaniem fal radiowych; przeprowadza się również mezoterapię bezigłową gdzie transporterem (zwykle witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg inwazyjny, wykonywany z wykorzystaniem igły; opiera się na wprowadzeniu związków2 aktywnych za pomocą igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Na ogół zwana często mikro peelingiem. To sposób mechanicznego ścierania naskórka za pomocą precyzyjnie monitorowanego ciągu mikrokryształów. Mikrodermabrazja to zabieg, który ściera, ubogaca w tlen i wspiera skórę, a uzupełniająco ożywia produkcję kolagenu. W efekcie czego usprawnia usunięcie problemów takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Zabieg ten dzielimy w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -zalecana dla osób mających skórę cienką i wrażliwą, a także dla alergików (podczas zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; polecana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej delikatna metoda; tlen ponadto zwęża naczynia krwionośne, pomniejsza opuchliznę i stopuje wzrost bakterii; stąd też metodę tę można wybierać przy zaognionym trądziku, a także w skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Zabieg bazuje na powiększaniu i modelowaniu czerwieni wargowej za sprawą iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wyczekiwanego efektu. Jest to bezproblemowy proces, zajmujący najczęściej biorąc w to sondaż wstępny z klientem od 45 minut do godziny. Następstwa są dostrzegalne przez okres od pół roku do roku.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to nazwa handlowa toksyny botulinowej. Skutki działania botoksu wypraktykowały w pierwszej kolejności neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki pojawiają się z dużej pracy mięśni w okolicy twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy dostanie właściwy impuls z włókna nerwowego. W skutek gdy wstrzyknięty będzie botoks, nerw zaprzestanie wysyłania impulsów, a wtedy nie powstaną zmarszczki. Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy.

W wyniku użycia botoksu można zniwelować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki wokół ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

W wyniku użycia botoksu jest możliwość zregenerować włosy.

Liposukcja

To proces pozbywania się niepożądanego tłuszczu. Tłuszcz można eliminować z wielu części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Robi się ją aby pomniejszyć liczbę komórek tłuszczowych, Jednakowoż nie zawsze okazuje się to dostateczne, przy znacznej ilości dodatkowych kilogramów nieodzowna okazuje się ponadto lipektomia (wycięcie nadwyżki rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj