Dlaczego poród boli

1
159
dlaczego poród boli

Poród jest jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń w życiu kobiety. Jednak mimo wszystko wiele kobiet decyduje się to doświadczenie powtórzyć. Dlaczego? Przede wszystkim z chęci posiadania większej ilości dzieci. Wiele kobiet nie chce mieć tylko jednego dziecka i wychowywać jedynaka. Są jednak kobiety, które po traumatycznym doświadczeniu porodu naturalnego decydują się świadomie nie mieć więcej dzieci. Dlaczego poród boli? Co boli najbardziej?

Dlaczego poród boli?

dlaczego poród boliPoród wiąże się ze skurczami szyjki macicy, które są niezbędne do tego aby dziecko przycisnęło się przez kanał rodny i wyszło na świat. Te skurcze są bardzo bolesne.Niektóre kobiety porównują je do skurcze miesiączkowych, jednakże w ogromnym natężeniu i sile. Ból porodowy nazywany jest bólem zupełnie obezwładniającym. W dzisiejszych czasach kobiety mogą skorzystać z różnych metod znieczulenia w czasie porodu. Niektóre kobiety pragną skorzystać ze znieczulenia a inne chcą przeżyć poród zupełnie świadomie, z bólem. Wszystko zależy od indywidualnej decyzji konkretnej kobiety ale także od możliwości w wybranym szpitalu. Nie wszystkie szpitale gwarantują znieczulenie. Każda kobieta może jednak chodzić do szkoły rodzenia i tam zapoznawać się z naturalnymi technikami łagodzenia bólu porodowego. Czasami szpital nie ma możliwości zagwarantowania w 100%, że znieczulenie będzie udzielone rodzącej kobiecie, dlatego, że na przykład jest tylko jeden lekarz anestezjolog i być może będzie on zajęty, będzie na sali operacyjnej w czasie cesarskiego cięcia.

Cesarskie cięcie

Wiele kobiet świadomie wybiera cesarskie cięcie jako sposób rozwiązania ciąży. Tego typu postawa spotyka się z krytyką ze strony lekarzy ponieważ uważają oni poród naturalny za najlepsze rozwiązanie zdrowej ciąży. Kiedy jednak pojawiają się komplikacje dziecko musi pojawić się na świecie jak najszybciej. Czasem cesarskie cięcie to jedyne rozwiązanie. Czasami decyzja o wykonaniu cesarskiego cięcia zapada w przeciągu kilku sekund. Ból porodowy ma swój sens jednakże sam poród nie powinien być przez kobiety zapamiętany jako traumatyczne wydarzenie. Ból porodowy ma na celu przygotowanie się na przyjście na świat ukochanego dziecka. Wiele pani bardzo obawia się bólu związanego z porodem i planuje z wyprzedzeniem metody ulżenia sobie w tym bólu. Warto jednak pamiętać że sam poród jest wydarzeniem bardzo nieprzewidywalnym.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj